Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego
Naszą misją jest popularyzacja kultury fizycznej i sportu. Nasz numer KRS to : 0000473129

 

 

W Polsce nadal pokutuje stereotyp, że przeciętny emeryt to osoba niedołężna, zamknięta w domu, zajmująca się przede wszystkim opieką nad wnukami lub praktykami religijnymi. Tymczasem seniorzy – osoby w wieku powyżej 55 roku życia – stanowią coraz liczniejszą kategorię społeczną w naszym kraju. Zmienia się też ich styl życia. Polscy seniorzy nie chcą być dłużej spychani na margines społeczeństwa, są gotowi do prowadzenia aktywnego i twórczego życia. Wychodzą z domów i poszukują nowych form spędzania wolnego czasu. Dlatego wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom społecznym proponujemy zorganizowane w roku 2021 szkoleń z:

1) Nordic Walking Sportem dla seniora. Nordic walking to wymarzony sport dla seniora. Nie wymaga on zbyt dużego obciążania organizmu. Idzie się w swoim tempie, co jest wyjątkową zaletą dla osób starszych. Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie. Nie inaczej jest z tym sportem dla seniora. Inaczej niż przy zwykłym marszu, w nordic walking zaangażowane są także mięśnie górnej części ciała. Niektórzy wyliczają, że w marsz typu nordic walking angażuje się aż 90 proc. wszystkich mięśni. Nordic walking to sport dla seniora także z innego powodu - na trening można wyjść ze znajomą osobą. Ten sport może więc wpływać także na życie towarzyskie seniora. Co więcej, kijki do nordic walking zapobiegają nadwerężaniu stawów i pomagają utrzymać równowagę. Po kilku wyjściach na nordic walking, najlepiej ze znajomą osobą, senior poczuje się pełen energii i satysfakcji. Jeden kurs obejmować będzie 25 godzin nauki. Planujemy zorganizować 4 grupy szkolenia z nordic walking dla 170 osób.

2) Nauka Pływania pn. "Aktyny Senior". Pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych ćwiczeń fizycznych, ma same pozytywne zalety, a mianowicie pływając hartujemy i uodporniamy organizm na przeziębienia, wzmacniamy mięśnie i stawy, doskonalimy układ krążenia i oddychania, kształtujemy prawidłową postawę. Aktywność ruchowa w wodzie ma duże znaczenie relaksujące i zdrowotne. W wodzie ruch wykonuje się dużo łatwiej i dlatego osoby 50+ , które często mają ograniczoną ruchomość kończyn mogą usprawniać swoje narządy ruchu. Planujemy 1 grupę udział 20 osób w szkoleniu po 50 roku życia. Kurs obejmować będzie 25 godzin nauki pływania.

3) Taniec zawiera elementy usprawniające, rozwija równowagę i koordynację ruchów. Terapia tańcem jest również atrakcyjnym środkiem pracy z osobami nadpobudliwymi, nerwowymi, nieśmiałymi, a seniorzy ze względu u na swoją samotność często tacy są. Ruch w połączeniu z muzyką uczy koordynacji całego ciała, pomaga fizycznie wyrazić wewnętrzne uczucia i emocje, dzięki czemu zaspokajane są podstawowe potrzeby psychiczne oraz społeczne seniora. Ruch wpływa na odczucie radości i przynosi odprężenie. Wartości lecznicze tańca to przede wszystkim : społeczny charakter tańca, motoryczna różnorodność, atrakcyjność form tanecznych, możliwość korzystnego oddziaływania na psychikę poprzez muzykę, ruch i bezpośredni kontakt z ludźmi. Taniec to zajęcie przeznaczone dla osób,które maja poczucie rytmu , lubią dobrą zabawę przy muzyce i chcą nauczyć się między innymi podstawowych kroków tanecznych. Taniec przy muzyce jest ulubioną forma zajęć dla większości a dla seniorów w szczególności , ponieważ pozwala odreagować napięcie ,daje możliwość radosnego i spontanicznego wyżycia .Taniec przy muzyce jest gimnastyką całego ciała poprawiająca kondycję i samopoczucie .Taniec rozwija nie tylko refleks ,spostrzegawczość ,pamięć ,ale poprzez odpowiednie działania kształtują osobowość .Tematyką zajęć będzie praca nad rytmem ,tempem i koordynacją ruchową. Seniorzy poznają małe formy taneczne i elementy tańców towarzyskich. Celem zajęć będzie rozwijanie umiejętności służące zachowaniu zdrowia,profilaktyki przy schorzeniach ,stwarzanie możliwości wyżycia emocjonalnego ,odprężenia i radości z ruchu. Zajęcia przeprowadzą przeszkoleni instruktorzy rekreacji ruchowej i tańca . Ażeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia chcielibyśmy zakupić piłki, które są pomocne przy rozgrzewce i końcowym rozciąganiu ciała. Planujemy 4 grupy po 10 os.

Miejsca realizacji: Wałbrzych, Toruń, Chełm, Biała Podlaska, Warszawa, Będzin, Poznań

Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej

Adres 
ul. Pabla Nerudy 1 
Warszawa 
01-926
NIP: 525-21-92-094
REGON:  016410553
KRS: 0000473129
nr konta. 82 1160 2202 0000 0000 4970 2031

 

Kontakt 
Adres email:  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Telefon:  (0-22) 834-76-98 
Faks:  (0-22) 834-76-98

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!